Alban Skėnderaj

Me Prit Atje

Alban Skėnderaj

chords Easy easy

by  BOMBAXXX

save to print version add songbook text version e-mail correct tuner
chordsukulelecavacokeyboardtabbassdrumsharmonicaflute Guitar Pro
close

there isn't a video lesson for this song

chords

Me Prit Atje

Capo on 1st fret
	 		

 

Intro: Em G C Em (2x) 

Em      G 
Me prit atje pritem edhe pak 
C          Em 
Te na bashkohet dhe hena 
Em       G 
Me prit atje ti pritem edhe pak 
   C         Em 
Qe te pikturojme jetet tona 
   Am       Em 
E te kalojme cdo merzi 
   Am       Em 
E te harrojme cdo lakmi 
     Am      G   Bm  Bm 
Sepse nje dite do jemi vetem hi 

tabchorus
C G Em G Oh ler shpirtin te flas C G Em G Oh le te derdhet dashuria pa mas Am Em Oh se do cdo njeri Am Em E kur e do ska kufi Am G Bm Bm Dhe kur e ke ska nevoj per fantazi yeahheehh
tab
Em G C Em (2x) Em G Do jem me ty deri naten vone C Em Derisa te shuhen dhe yjet Em G Do jemi bashke edhe kur agon C Em Madje diellin e zgjojme nese duhet Am Em E mos me thuaj nuk e di Am Em Dhe ndonje her vec per tani Am G Bm Bm Sepse nje dite do te jemi vetem hi Ref: Em G C Em (2x) Ref (2x)

Full key step upFull key step up
Half key step upHalf key step up
Half key step downHalf key step down
Full key step downFull key step down