Kenge Shqip

Fati Yne Shprese Dhe Marrezi

Kenge Shqip

chords Intermediate intermediate

by  JESSGOMES

save to print version add songbook text version e-mail correct tuner
chordsukulelecavacokeyboardtabbassdrumsharmonicaflute Guitar Pro
close

there isn't a video lesson for this song

chords

Fati Yne Shprese Dhe Marrezi

	 		 
B            E  A7 
Ne te dy kurre s'jemi ndar 
B           E 
ne te dy kurre s'kemi heshtur 
F#            B 
endrra ime, nje shpend i marr 
       E 
krahet hap ne re, qiellin gjen atje 
  F# 
tek ti 

B           E  A7 
Kur je larg te pres me mall 
B            E 
kur je pranė grindem me ty 
F#           B 
jeta loje, ēfare eshte valle 
     E 
duhemi te dy grindemi tė dy 
F# 
s?e di 

Refreni 

G#m          G#m  C#m 
Ti je si engjell qe me mbron gjithmone 
F#           F#   B 
une jam si zjarri qe te djeg, ngado 
G#m          G#m  C#m 
ti je si djalli, qe ne faj me fton 
F#           F#   B 
ndryshe nuk bejme dot, jo jo (jo jo) 
G#m        G#m  C#m 
E kemi fatin shprese e marrezi 
F#           F#   B 
na jep nje engjell te na mbroj, o zot (o zot) 
G#m          G#m  C#m 
 se ne ne jeten tone jemi femij 
F#          G#m 
ndryshe nuk bejme dot jo jo (jo jo) 

B           E  A7 
Kur je larg te pres me mall 
B            E 
kur je pranė grindem me ty 
F#           B 
jeta loje, ēfare eshte valle 
     E 
duhemi te dy grindemi tė dy 
F# 
s?e di 

Refreni.... 

G#m          G#m  C#m 
Ti je si engjell qe me mbron gjithmone.. 

**Refreni (key change) 

C         C  F 
E kemi fatin shprese e marrezi 
G           G    C 
na jep nje engjell te na mbroj, o zot (o zot) 
Am          Am  Dm 
 se ne ne jeten tone jemi femij 
G           Am 
ndryshe nuk bejme dot jo jo (jo jo) 
		 

Full key step upFull key step up
Half key step upHalf key step up
Half key step downHalf key step down
Full key step downFull key step down
hide glossary

See also:

chords Ira! - Receita Para Se Fazer Um Herói chords Ira! - Eu Quero Sempre Mais chords Ira! - Mariana Foi Pro Mar chords Ira! - Imagens de Vocź chords Ira! - Nasci em 62 chords Ira! - House of The Rising Sun
e-chords

Other versions:

chords Kenge Shqip - Fati Yne Shprese Dhe Marrezi
auto scroll beats size up size down change color hide chords simplify chords drawings columns
tab show chords e-chords YouTube Clip e-chords hide all tabs e-chords go to top tab

share