Alban Skėnderaj

Urat E Jetes

Alban Skėnderaj

chords Expert expert

by  VSWORLD

save to print version add songbook text version e-mail correct tuner
chordsukulelecavacokeyboardtabbassdrumsharmonicaflute Guitar Pro
close

there isn't a video lesson for this song

chords

Urat E Jetes

	 		
Intro: G Am D G 

G          Am 
Qielli ndezi dritat permbi qytet 
D            G 
Dhe shpirti e le trupin ne vetmi 
G          Am 
Prap ky ze i larget, sme le te qete 
D           G 
Me mijera pyetje shtron ai 
Em     G 
Uuu..sa frike 
Am               D 
Ku mendoj per boten time sa nje pike 
     Em       Am 
Jo nuk mund te jete vetem rastesi 
       C         D 
Dhimbja e nje nene kur vuan nje femije 
    Em        Am      
Jo nuk mund te jete vetem poezi 
       C        D 
Kur te dridhet zemra per nje dashuri 
     Em         Am 
Dhe jo nuk mund te jete vetem ironi 
        C           D 
Te jetosh gjithe jeten mes milionash padrejtesi 
G        C 
Lindi sonte jeta diku atje 
 Am            D 
Dhe mori forme nje univers i ri 
G          C 
Shuhet sot nje tjeter diku atje 
 Am            D 
Mbi te pavdekshmen perjetsi 
Em     G   Am             D 
Uu.. trishton te besosh se vetem vjen e vetem shkon 
       Em     Am 
Jo nuk mund te jete vetem rastesi 
       C         D 
Dhimbja e nje nene kur vuan nje femije 
    Em        Am      
Jo nuk mund te jete vetem poezi 
       C        D 
Kur te dridhet zemra per nje dashuri 
     Em         Am 
Dhe jo nuk mund te jete vetem ironi 
        C           D 
Te jetosh gjithe jeten mes milionash padrejtesi 
G 
Dhe aq sa me tremb, 
Am 
Aq me le pa fjale 
D 
Fundja ky mister 
    G (nje here)          G 
Nuk eshte nje perralle... Une jam ende gjalle !! 

G Am C D (2x)

Em            Am 
Jo nuk mund te jene vetem histori 
        G         D    
Jetet qe dhane jeten per nje jete skllaveri 
        Em      Am    
Dhe jo nuk mund te jete vetem fantazi 
      G           D 
Forca e nje endrre pa nje kohe pa nje kufi 
          Em        Am 
Dhe jo nuk mund te jete thjesht nje mrekulli 
        C           D 
Ti besh ure te ardhmes per nje jete ne vazhdimsi 
        Em     Am 
Se ndoshta jemi nje, jemi energji 
       G         D 
Nga e njejta dhimbje, e njejta lumturi 
Perjetsisht njeri.. 
		 

Full key step upFull key step up
Half key step upHalf key step up
Half key step downHalf key step down
Full key step downFull key step down
hide glossary

See also:

chords Steph Micayle - A Thousand Years chords Ted Gärdestad - Himlen är oskyldigt blå chords James Arthur - Train Wreck chords James Arthur - Naked chords Bruno Mars - Leave The Door Open (feat. Anderson .paak, Silk Sonic) chords James Arthur - Say You Won't Let Go
e-chords

Other versions:

chords Alban Skėnderaj - Urat E Jetes
auto scroll beats size up size down change color hide chords simplify chords drawings columns
tab show chords e-chords YouTube Clip e-chords hide all tabs e-chords go to top tab

share