Klajdi Haruni

Mamica Chords

Klajdi Haruni

Difficulty: EasyEasy

by terr%5Fschmitz

tuner correct add songbook print version text version save to e-mail
chordsukuleleukulelecavacokeyboardtabbassdrumsharmonicsflute Guitar Pro
close

there isn't a video lesson for this song

chords

Mamica

Key:  Am More
Mamica Key EmEm
Mamica Key FmFm
Mamica Key F#mF#m
Mamica Key GmGm(one step down)
Mamica Key G#mG#m(half step down)
Mamica Key AmAm(original key)
Mamica Key A#mA#m(half step up)
Mamica Key BmBm(one step up)
Mamica Key CmCm
Mamica Key C#mC#m
Mamica Key DmDm
Mamica Key D#mD#m
  		


Verse: 
Am 
Me lepitkat blu, 
Am 
fustanin gjer ne gju, 
Am 
sa e bukur je Mamica, 
Am 
floket e gjata rica-rica, 
Dm 
oh na ēmende fare  
G 
lozonjare. 

Am 
I thirra shokėt e mi, 
Am 
te pimė nga njė raki, 
Am 
poshte ballkonit serenate, 
Am 
tė gjithė jemi bėrė tape, 
Dm 
oh te keqen lali, 
G 
kur do na dali. 

tabchorus
Am Hop hop ti Mamica, Am mė ēmend me ato cica, Dm G i gjithė qyteti i pelqen. Am Hop hop ti Mamica, Am sa shumė te tunden cicat, F G Am dukesh yll ti kur kercen.
tab
Verse: Qyteti vajza plot, asnjera s?te ngjan dot, nga mengjesi gjer ne darke, ty te tunden poshte e lart, ohh neper rrugica ato cica. U dogj dhe Taqka i shkrete, e cmende kete milet, kur kalon nga shetitorja, ndahet tjetri nga dashnorja, iii te befsha gropen, sa ngjan me lopen.
tabchorus
Am Hop hop ti Mamica, Am mė ēmend me ato cica, Dm G i gjithė qyteti i pelqen. Am Hop hop ti Mamica, Am sa shumė te tunden cicat, F G Am dukesh yll ti kur kercen.
tab

Full key step upFull key step up
Half key step upHalf key step up
Half key step downHalf key step down
Full key step downFull key step down
auto scroll beats size up size down change color hide chords simplify chords drawings columns
tab show chords e-chords YouTube Clip e-chords hide all tabs e-chords go to top tab

share with facebook

Search Paypal