Kenge Shqip

Rrokullisni Kadet

Kenge Shqip

chords Easy easy

by  SABRJOAO

save to print version add songbook text version e-mail correct tuner
chordsukulelecavacokeyboardtabbassdrumsharmonicaflute Guitar Pro
close

there isn't a video lesson for this song

chords

Rrokullisni Kadet

	 		

C 
Rroku? rrokullisni kadet 
C      G 
Bėni qefin tamam. 
F      G 
Se qefi ėshtė i ėmbėl 
G         C 
Nuk blihet moj me para. 
Ref.: 
C       F 
Se vitet ikin tutje 
G        C 
Dhe Ikin njė nga njė. 
C        G 
Se vajzat bėhen plaka 
G        C 
Rinia moj nuk vjen mė.  

Mora kitarėn shokė 
Dhe nisa kėngėn time. 
Ta pijmė ne kėtė gotė 
Pėr gjithė shoqėrinė. 
Ref.: 
Se? 
Ti rrinje nė dritare 
Dhe unė o pėr karshi. 
Te lutem nem nje dhjetshke 
Ta pime o nje gote raki. 
Ref.: 
Se? 
Mbushni moj mbushni gotat 
Pėrplot-o me raki! 
Qė t?ju urojmė tė gjithėve 
Tė keni veē lumturi! 
Ref.: 
Se? 
		 

Full key step upFull key step up
Half key step upHalf key step up
Half key step downHalf key step down
Full key step downFull key step down
hide glossary

See also:

chords Ira! - Receita Para Se Fazer Um Herói chords Ira! - Eu Quero Sempre Mais chords Ira! - Mariana Foi Pro Mar chords Ira! - Imagens de Vocź chords Ira! - Nasci em 62 chords Ira! - House of The Rising Sun
e-chords

Other versions:

chords Kenge Shqip - Rrokullisni Kadet
auto scroll beats size up size down change color hide chords simplify chords drawings columns
tab show chords e-chords YouTube Clip e-chords hide all tabs e-chords go to top tab

share