Kenge Shqip

Nuk Kerkoj Tjeter Njeri

Kenge Shqip

chords Easy easy

by  ALEFFEDERICO

save to print version add songbook text version e-mail correct tuner
chordsukulelecavacokeyboardtabbassdrumsharmonicaflute Guitar Pro
close

there isn't a video lesson for this song

chords

Nuk Kerkoj Tjeter Njeri

	 		Intro: G Cadd9 Cm G 

G         B7 
kam kohe pa e pare, nuk di ku do jete, 
Em        A          A7 
at vjeshte te brishte dhe zerin e saj si kristal 
C       D  G   Cadd9    Cm  G 
mes zerave te dimrit, mundohem ti flas 
G          B7 
as vet nuk e di, pse lodhem ta gjej, 
Em        A           A7 
ende ndjej, ndonese ka shume akull mes nesh. 
C         D  G    C     B7 
kjo vjeshte e heshtur, dimrin se fsheh. Em               F# 
se dielli ndricon prape dhe shiu pushon, 
Dm          E      E7 
nuk di zemra e saj,nga dhimbja renkon, 
Am           D       G         E      E7 
gjithshka do ta falja qe hapat e saj,te trokisnin prape te une(te une) 
Em             F# 
ende syte e tu,kane ca lote te pathare 
Dm             E     E7 
si fshin dot e dashur,ndonse jemi larg 
Am       D          G 
dhe kurre mos mendo,vetem,sje ne kte bote 
C        Cm         
sepse ti ke nje njeriqe te do 

G Cadd9 Cm G 

G          B7 
as vet nuk e di, pse lodhem ta gjej, 
Em        A           A7 
ende ndjej, ndonese ka shume akull mes nesh. 
C         D  G    C     B7 
kjo vjeshte e heshtur, dimrin se fsheh. 

 

A      E        G       D 
ne zemren time,dimri dhe vjeshta me thone per ty 
A    E      G    D 
jo mos kerko tjeter njeri 

Em               F# 
se dielli ndricon prape dhe shiu pushon, 
Dm          E      E7 
nuk di zemra e saj,nga dhimbja renkon, 
Am       D          G 
dhe kurre mos mendo,vetem,sje ne kte bote 
C        Cm         
sepse ti ke nje njeriqe te do 
		 

Full key step upFull key step up
Half key step upHalf key step up
Half key step downHalf key step down
Full key step downFull key step down
hide glossary

See also:

chords Ira! - Receita Para Se Fazer Um Herói chords Ira! - Eu Quero Sempre Mais chords Ira! - Mariana Foi Pro Mar chords Ira! - Imagens de Vocę chords Ira! - Nasci em 62 chords Ira! - House of The Rising Sun
e-chords

Other versions:

chords Kenge Shqip - Nuk Kerkoj Tjeter Njeri
auto scroll beats size up size down change color hide chords simplify chords drawings columns
tab show chords e-chords YouTube Clip e-chords hide all tabs e-chords go to top tab

share