Kenge Shqip

Me Zemer

Kenge Shqip

chords Intermediate intermediate

by  EDUCASTILHO

save to print version add songbook text version e-mail correct tuner
chordsukulelecavacokeyboardtabbassdrumsharmonicaflute Guitar Pro
close

there isn't a video lesson for this song

chords

Me Zemer

Key:  Am More
Me Zemer Key EmEm
Me Zemer Key FmFm
Me Zemer Key F#mF#m
Me Zemer Key GmGm(one step down)
Me Zemer Key G#mG#m(half step down)
Me Zemer Key AmAm(original key)
Me Zemer Key A#mA#m(half step up)
Me Zemer Key BmBm(one step up)
Me Zemer Key CmCm
Me Zemer Key C#mC#m
Me Zemer Key DmDm
Me Zemer Key D#mD#m
	  		Flori Mumajesi - Me zemer 

Am F G G 

Erdhe papritur sot 
si nje rrufe ne toke 
perball meje qendro , 
si magjinoja dot te mbushja syt me lot 
te perqafoj me kerkon, 
ku ishe zemer dje?!! 
prap ndjenja nese ke ,sa vlen per ty nje premtim 
nuk di me cfar te them 
a do njesoj te jem te fal un ty cdo gabim 
se un ty cdo dit te dua me veten e vuaj, dhe jetoj cdo moment se jeten ma ke ndryshuar  
me zemer ne duar un ketu do te pres ... 
ti iken edhe vjen nje pasagjer ne tren asnjeher sdo ndryshoj... 
pse duhet te jem un per ty dicka me shum .... 
ne jet me ke do jetoj ... 
ku ishe zemer dje 
prap ndjenja nese ke sa vlen per ty nje premtim 
nuk di me cfar te them a do njesoj te jem ?!te fal un ty cdo gabim 
se un ty cdo dit te dua me veten e vuaj dhe jetoj cdo moment se jeten ma ke ndryshuar me  
zemer ne duar un ketu do te pres ... 
se un ty cdo dit te dua me veten e vuaj dhe jetoj cdo moment se jeten ma ke ndryshuar me  
zemer ne duar un ketu do te pres .... 
se un ty cdo dit te dua me veten e vuaj dhe jetoj cdo moment se jeten ma ke ndryshuar me  
zemer ne duar un ketu do te pres .... 
		  

Full key step upFull key step up
Half key step upHalf key step up
Half key step downHalf key step down
Full key step downFull key step down
hide glossary

See also:

chords Ira! - Receita Para Se Fazer Um Herói chords Ira! - Eu Quero Sempre Mais chords Ira! - Mariana Foi Pro Mar chords Ira! - Imagens de Vocę chords Ira! - Nasci em 62 chords Ira! - House of The Rising Sun
e-chords

Other versions:

chords Kenge Shqip - Me Zemer
auto scroll beats size up size down change color hide chords simplify chords drawings columns
tab show chords e-chords YouTube Clip e-chords hide all tabs e-chords go to top tab

share