Kenge Shqip

Eugent Bushpepa - Prane Finishit

Kenge Shqip

chords Easy easy

by  VSWORLD

save to print version add songbook text version e-mail correct tuner
chordsukulelecavacokeyboardtabbassdrumsharmonicaflute Guitar Pro
close

there isn't a video lesson for this song

chords

Eugent Bushpepa - Prane Finishit

	 		Strofa: 
Em 
Yjet ne kte nate sonte po ndricojne me gjate 
    Am 
Ndizen si me nje magji nje deshire,nje energji 
   Em 
Ti vrapo 
Em 
I vetem sonte rend dhe pse rruga ty te tremb 
    Am 
Per nje ndienje qe te rremben 
Sepse koha pas nuk kthen. 
    Em 
Ti vrapo 
     Am 
Dhe kur zjarri i kohes bosh 
    D 
Te ka djegur s'ecen dot 
    B 
Gjej pak force te ngrihesh prape 
 B 
Te vazhdosh te ecesh 

Ref: 
    Em 
Jo mos u ndal 
Jo mos rri pas 
     D 
Mos vono qe qe te shkosh lart 
   C 
Merre veten nen kontroll 
    B 
Thuaji diellit do te shoh 
   Em 
Do te dehesh do te humbesh 
   D 
do te zgjohesh kur te mundesh 
   C 
Sonte luaj si te jete, 
    B 
e fundit nate ne kete qytet 

Strofa: 
Em 
Nuk ka gje ne bote qe ti nuk e ben dot sot 
   Am 
Qe nuk digjet nen pasion 
Me nje flake qe te verbon 
   Em 
Mos ndalo! 
Em 
Lodhjen mos e ndiej 
Prane finishit atje tej, 
    Am 
tempuj drite do te gjesh 
Duhet çastin ta rrembesh 
Em 
Ti vrapo 
     Am 
Dhe kur zjarri i kohes bosh 
    D 
Te ka djegur s'ecen dot 
    B 
Gjej pak force te ngrihesh prape 
 B 
Te vazhdosh te ecesh 

Ref: 
    Em 
Jo mos u ndal 
Jo mos rri pas 
     D 
Mos vono qe qe te shkosh lart 
   C 
Merre veten nen kontroll 
    B 
Thuaji diellit do te shoh 
   Em 
Do te dehesh do te humbesh 
   D 
do te zgjohesh kur te mundesh 
   C 
Sonte luaj si te jete, 
    B 
e fundit nate ne kete qytet 
  Em    D 
Jo mos u ndal 
   C 
Merre veten nen Kontroll 
   B 
Thuaji diellit do te shoh 
   Em 
Do te dehesh do te humbesh 
   D            C  B 
Do te zgjohesh kur te mundesh (3x) 
		 

Full key step upFull key step up
Half key step upHalf key step up
Half key step downHalf key step down
Full key step downFull key step down
auto scroll beats size up size down change color hide chords simplify chords drawings columns
tab show chords e-chords YouTube Clip e-chords hide all tabs e-chords go to top tab

share