Kenge Shqip

Ermal Fejzullahu-shko

Kenge Shqip

chords Easy easy

by  UBIRBOMFIM

save to print version add songbook text version e-mail correct tuner
chordsukulelecavacokeyboardtabbassdrumsharmonicaflute Guitar Pro
close

there isn't a video lesson for this song

chords

Ermal Fejzullahu-shko

Capo on 3rd fret
	 		

 
 

     Am B 
Ku i ke lan fjalet 
      Em 
qe mi pate than 
          Am 
malli mka marr me tpa 
     B      Em 
edhe pse rruget na u ndan 
   Am    B       Em 
mos harro ti e para mu m'the shko 
       Am 
neser kur te shoh 
B     Em 
zemra me ndalon 

      Am        
Ahh qysh mu dashuru nshikim tpar 
    B        Em 
kur je qorr prej qe ke shku 
po notoj n'alkool 
      Am 
Thojm ma mir me ik 
B            Em 
kur o boll se nuk ec me zor 
ama gjith tu kthy perfundoj 
      Am 
veq po du me dit 
       B 
veq po du me dit 
        Em 
a e din sa tkom prit 

gjith kom dasht me ardh e 
     Am 
tmar e me ik 
       B 
jo si ti stkom pa 
        Em 
po kom dal e tkom lyp 
mos e kthe kryt 
       Am 
ata qe na kan hi nmes 
        B 
mo nuk jon as nrreth 
       Em 
mo nuk jon as nrreth 
       Am 
ata qe na kan hi nmes 
        B 
mo nuk jon as nrreth 
       Em 
mo nuk jon as nrreth 


     Am B 
Ku i ke lan fjalet 
      Em 
qe mi pate than 
          Am 
malli mka marr me tpa 
     B      Em 
edhe pse rruget na u ndan 
   Am    B       Em 
mos harro ti e para mu m'the shko 
       Am 
neser kur te shoh 
B     Em 
zemra me ndalon 

       Am  B 
So ka t'vjen inati 
        Em 
Tonat i ke pas ti 
        Am  B 
veq hajt se ki me pa ti 
          Em 
kur bohet i keq ky djali 
 Am         B 
mpelqejn ato qe e kan trupin 
        Em 
si peshk e jo trurin 
ato qe jon per ma gat e jo 
     Am 
me shtu numrin 
      B 
ato qe me fillim jo 
       Em 
nuk e shohin funin         Am 
se ma masnej un menoj me qu veq funin 
    B           Em 
mes neve dyve kush hini mes neve dyve 
me neve dyve qa ndodhi me neve dyve 
Am          B 
ku metem tash un e ti tash qyre 
       Em 
asnjoni skena faj 
osht faji i atyne 

Refreni...(2x) 

( akordet jane Am dhe B me kohe 2/4 dhe Em 4/4) 
		 

Full key step upFull key step up
Half key step upHalf key step up
Half key step downHalf key step down
Full key step downFull key step down
auto scroll beats size up size down change color hide chords simplify chords drawings columns
tab show chords e-chords YouTube Clip e-chords hide all tabs e-chords go to top tab

share