Kenge Shqip

Elton Deda - Buzet E Tua

Kenge Shqip

chords Easy easy

by  UBIRBOMFIM

save to print version add songbook text version e-mail correct tuner
chordsukulelecavacokeyboardtabbassdrumsharmonicaflute Guitar Pro
close

there isn't a video lesson for this song

chords

Elton Deda - Buzet E Tua

	 		Elton Deda - Buzet e tua 

Intro: Em G C D (2x) 

Verse: 
    Em   G    D    Em 
Shijen le, mbi buzet e mia ate nate, 
  G          Am       D 
nen terrin e endrres ti shkon, por nuk e di, 
    Em 
qe une sot... 
  G       Em    G    D       Am  D          Em    Em  D 
Mbi buzet e tua do rri...do zbres te pushoj dhe te pi...limfen e zjarrte qe ke ti...se une e di... 

 
tabchorus
G D Em Buzet e tua pak fjale thone... C G Em dhe s'e di si me kuptojne... D G Em buzet e tua jane me kripe... B C qe ti puthesh ke shume frike... D C D n'buzet e tua ku ka jete...buzet e mia du me i tret! Em G D Em Me mungon, aroma e buzeve qe ke, G Am D Em deshiren e zjarrte gjithmone le...ti puth ato, Une di.. G Em keto buze qe kerkojne gjithmone S.O.S, G D Am D Em Em D qe qeshin por presin si kose...ndoshta jam me fat, qe ti puth gjate.
tab
Ref. G D Em Buzet e tua pak fjale thone... C G Em dhe s'e di si me kuptojne... D G Em buzet e tua jane me kripe... B C qe ti puthesh ke shume frike... D C D n'buzet e tua ku ka jete...buzet e mia du me i tret! Em G D Em Me mungon, aroma e buzeve qe ke, G Am D Em deshiren e zjarrte gjithmone le...ti puth ato.
tabchorus
G D Em Buzet e tua pak fjale thone... C G Em dhe s'e di si me kuptojne... D G Em buzet e tua jane me kripe... B C qe ti puthesh ke shume frike... D C D n'buzet e tua ku ka jete...buzet e mia du me i tret!
tab

Full key step upFull key step up
Half key step upHalf key step up
Half key step downHalf key step down
Full key step downFull key step down
hide glossary

See also:

chords Ira! - Longe de Tudo chords Deep Purple - Child in time chords Ira! - Um Homem Só chords Deep Purple - Sometimes I Feel Like Screaming chords Ira! - Imagens de Você chords Ira! - Amor Impossível
e-chords

Other versions:

chords Kenge Shqip - Elton Deda - Buzet E Tua
auto scroll beats size up size down change color hide chords simplify chords drawings columns
tab show chords e-chords YouTube Clip e-chords hide all tabs e-chords go to top tab

share