Kenge Shqip

Dashurise Se Shkuar

Kenge Shqip

chords Beginner beginner

by  JOAOEWERTON

save to print version add songbook text version e-mail correct tuner
chordsukulelecavacokeyboardtabbassdrumsharmonicaflute Guitar Pro
close

there isn't a video lesson for this song

chords

Dashurise Se Shkuar

	 		Aleksander Gjoka - Dashurise se shkuar 

Am 
Syt e tu i ndesha kete nate 
          Dm 
Tek eci vetem ne merzi 
G 
Valle a do me flisje prap 
            Am 
e me veten time ndjej cudi 
Am 
Koha mban ende... 
        Dm 
Une i pafat ne dashuri 
G 
Sa kujtime kthehen pas, 
             Am 
pa me sjell ne mendje ti tani 

Ref: 
Dm          G 
Jo si harroj une ata sy 
    C 
qe me ndiqnin ne Ádo Áast, 
   Am 
e Ádo moment, 
Dm          E 
skam harruar puthje plot 
    Am          Am 
dhe pse fshehur ne i lam diku atje 
Dm          G 
Hej te therras e te mendoj 
    C 
ndaj te lutem, 
       Am 
sot afrohu te takoj 
Dm         E 
ndonese vitet ikin shpejt 
     Am 
Perse na ndan 

Syt e tu i ndesha kete nate 
Tek eci vetem ne merzi 
Valle a do me flisje prap 
e me veten time ndjej qudi 
Koha mban ende... 
Une i pafat ne dashuri 
Sa kujtime kthehen pas, 
pa me sjell ne mendje ti tani 

Ref:2x 

Jo si harroj une ata sy 
qe me ndiqnin ne Ádo Áast, 
e Ádo moment, 
skam harruar puthje plot 
dhe pse fshehur ne i lam diku atje 
Hej te therras e te mendoj 
ndaj te lutem, 
sot afrohu te takoj 
ndonese vitet ikin shpejt 
Perse na ndane. 
		 

Full key step upFull key step up
Half key step upHalf key step up
Half key step downHalf key step down
Full key step downFull key step down
hide glossary

See also:

chords Ira! - Receita Para Se Fazer Um Herůi chords Ira! - Eu Quero Sempre Mais chords Ira! - Mariana Foi Pro Mar chords Ira! - Imagens de VocÍ chords Ira! - Nasci em 62 chords Ira! - House of The Rising Sun
e-chords

Other versions:

chords Kenge Shqip - Dashurise Se Shkuar
auto scroll beats size up size down change color hide chords simplify chords drawings columns
tab show chords e-chords YouTube Clip e-chords hide all tabs e-chords go to top tab

share