Kenge Shqip

Bb Poqi - Ti Je Vetem Nje Iluzion

Kenge Shqip

chords Easy easy

by  ALEFFEDERICO

save to print version add songbook text version e-mail correct tuner
chordsukulelecavacokeyboardtabbassdrumsharmonicaflute Guitar Pro
close

there isn't a video lesson for this song

chords

Bb Poqi - Ti Je Vetem Nje Iluzion

	 		
Intro 
Am  F  Dm  E  Am  F  Dm G E 


verse 1 
F       G 
Sonte hesht qyteti 
   C      Am 
shiu dot filloj 
    F       G     E 
kerkoj shikimin tend n'errsire 
F        G 
qiftet rruges kalojn 
     C      G 
me marrin per te marr 
Am          F        G  E 
kjo nate me kujton gezimin dhe dashurin 

Am         Em 
qastet me duken shekuj 
   F         G 
nata m`eshte e gjat pa ty 
Am     Em 
femirin ma morren enderrat 
 F        G 
e enderrat mi more ti 
Am     Em     F 
larg fryen era bartin pluhurin 
     G 
dhe gjurmet e tua 
Am       Em 
ti shkove por kujtimi yt 
   F       G 
jeton thell diku ne mua 


Solo 
Am  F  Dm  E  Am  F  Dm G E 


verse 2 
F       G 
Sonte hesht qyteti 
   C      Am 
shiu dot filloj 
    F       G     E 
kerkoj shikimin tend n'errsire 
F        G 
qiftet rruges kalojn 
     C      G 
me marrin per te marr 
Am          F        G  E 
kjo nate me kujton gezimin dhe dashurin 

Am         Em 
qastet me duken shekuj 
   F         G 
nata m`eshte e gjat pa ty 
Am     Em 
femirin ma morren enderrat 
 F        G 
e enderrat mi more ti 
Am     Em     F 
larg fryen era bartin pluhurin 
     G 
dhe gjurmet e tua 
Am       Em 
ti shkove por kujtimi yt 
   F       G 
jeton thell diku ne mua 

tabchorus
Em Am F Ti je vetem nje iluzion Am G dhe asgje me shumee Em Am C ti je nje enderr qe me mundon G a te kujtohem unee Em Am F Ti je vetem nje iluzion Am G dhe asgje me shumee Em Am C ti je nje enderr qe me mundon G a te kujtohem unee
tab
Outro Em Am F Ti je vetem nje iluzion Am G dhe asgje me shumee Em Am C ti je nje enderr qe me mundon G a te kujtohem unee 2X

Full key step upFull key step up
Half key step upHalf key step up
Half key step downHalf key step down
Full key step downFull key step down
hide glossary

See also:

chords Ira! - Receita Para Se Fazer Um Herói chords Ira! - Eu Quero Sempre Mais chords Ira! - Mariana Foi Pro Mar chords Ira! - Imagens de Vocę chords Ira! - Nasci em 62 chords Ira! - House of The Rising Sun
e-chords

Other versions:

chords Kenge Shqip - Bb Poqi - Ti Je Vetem Nje Iluzion
auto scroll beats size up size down change color hide chords simplify chords drawings columns
tab show chords e-chords YouTube Clip e-chords hide all tabs e-chords go to top tab

share