Alban Skėnderaj

Si Me Pare

Alban Skėnderaj

chords Beginner beginner

by  SABRJOAO

save to print version add songbook text version e-mail correct tuner
chordsukulelecavacokeyboardtabbassdrumsharmonicaflute Guitar Pro
close

there isn't a video lesson for this song

chords

Si Me Pare

	 		
Intro: Em Am G D (2x) 

Em      Am      G  D 
Sikur nje cast te isha ndalur 
Em   Am     G  D 
e te degjoja zerin tim 
Em   Am     G  D 
me siguri me kishe falur 
Am 
si me pare, si me pare 
kur ndanim nje mendim 
Em    Am      G  D 
Perse me vodhe, te verteten 
Em     Am    G  D 
dhe nuk me the as lamtumire 
Em      Am G     D 
perse s'ma more, embel edhe jeten 
Am    
si me pare, si me pare 
G       D 
une do e jepja me deshire 
Em   Am 
Fol ti, une kendoj 
G     D 
fjalet qe ti thua 
Em   Am       G  D 
fol ti, cfare po ndjen tani 
Em           Am     G     D 
une te degjoj dhe nese mijera kilometra je larguar 
Am 
si me pare, sa me pare, si me pare 
G       D 
po pres nje mrekulli 

Em Am G D (2x) 

Em     Am       G    D 
Dhe une vazhdoj, te ngushellohem 
Em    Am    G   D 
per sa jetoj, ne nje vegim 
Em    Am    G    D 
nga pranga jote jo s'dua te lirohem 
Am 
si me pare, si me pare 
G     D 
i vetmi frymezim 
Em   Am 
Fol ti, une kendoj 
G      D 
fjalet qe ti thua 
Em   Am       G  D 
fol ti, cfare po ndjen tani 
Em           Am      G     D 
une te degjoj dhe nese mijera kilometra je larguar 
Am 
dhe si me pare, sa me pare, si me pare 
G    D 
une dua te di 

kush jam sot tek ti 
a jemi larg nga dje 
jam diell apo shi 
nje vetetime pa re 
Me thuaj,me thuaj ,mos vuaj 
jo me lote,eshte e kote 
 Em        Am    
Por vetem fol ti, une kendoj 
G      D 
fjalet qe ti thua 
Em   Am      G   D 
fol ti, cfare po ndjen tani 
 Em          Am     G      D 
une te degjoj dhe nese mijera kilometra je larguar 
Am 
si me pare, sa me pare, si me pare 
G         D 
te pres ne pafundesi 

Em Am G D (2x) 
		 

Full key step upFull key step up
Half key step upHalf key step up
Half key step downHalf key step down
Full key step downFull key step down
hide glossary

See also:

chords Steph Micayle - A Thousand Years chords Ted Gärdestad - Himlen är oskyldigt blå chords James Arthur - Train Wreck chords James Arthur - Naked chords Bruno Mars - Leave The Door Open (feat. Anderson .paak, Silk Sonic) chords James Arthur - Say You Won't Let Go
e-chords

Other versions:

chords Alban Skėnderaj - Si Me Pare
auto scroll beats size up size down change color hide chords simplify chords drawings columns
tab show chords e-chords YouTube Clip e-chords hide all tabs e-chords go to top tab

share