Alban Skėnderaj

Mirmėngjes

Alban Skėnderaj

chords Easy easy

by  LUCICAMARGO

save to print version add songbook text version e-mail correct tuner
chordsukulelecavacokeyboardtabbassdrumsharmonicaflute Guitar Pro
close

there isn't a video lesson for this song

chords

Mirmėngjes

	 		
Intro: Bm G D A Bm G D F#m 

Bm       G     D    A 
Me jep nje caffe te lutem, nje dopio Express 
Bm     G  D    F#m     
Nje karrike te ulem dhe te pres 
Bm    G      D      A  
Ti ne Kripen e detit embel rrezaton 
Bm       G   D        F#m       
Nje buzeqeshje te fshehur ma dergon 

ref. 
Bm   G  D   A 
Si t'ja bej si t'ja them? 
Bm       G    
Zemren t'ja shfletoj 
D        F#m 
e ndrojtje te mos kem ! 

    Bm          G 
Ti them Miremengjes ti them miremengjes 
  D          A 
Zemra me dergoi te pershendes 
    Bm         G 
Ti them Miremengjes ti them miremengjes 
    D          F#m 
Dhe nje dit me shum s'dua te pres 

Bm         G 
Dhe te nisem me te neper brigje me te 
D          A 
Te ecim deri ne perendim 
Bm           G 
Te harrohem me te e te behemi nje 
D         F#m 
Me thuaj do te kem kaq guxim kaq guxim 

Bm G D A 

Bm       G    D      A 
Me jep nje pije te lutem nje dopio konjak 
Bm    G    D    F#m 
Emocionet te shuhen pak nga pak 
Bm  G            D    A 
Ti me rrezet e diellit t'derdhur neper trup 
Bm   G    D      F#m 
Floket shtese te ylberit permbi sup 

Bm   G  D   A 
Si t'ja bej si t'ja them 
Bm       G    
Zemren t'ja shfletoj 
D       F#m 
e ndrojtje te mos kem ! 

ref. 
    Bm          G 
Ti them Miremengjes ti them miremengjes 
  D          A 
Zemra me dergoi te pershendes 
    Bm         G 
Ti them Miremengjes ti them miremengjes 
    D          F#m 
Dhe nje dit me shum s'dua te pres 

Bm         G 
Dhe te nisem me te neper brigje me te 
D          A 
Te ecim deri ne perendim 
Bm           G 
Te harrohem me te e te behemi nje 
D         F#m 
Me thuaj do te kem kaq guxim 

    Bm    
Dhe ne te djatht 
    G 
Dhe ne te majt 
D         A   
Po me huton shikimi i saj 
Bm        G    D   F#m 
Erdhi momenti qe sfiden ta pranoj 

ref. 
    Bm          G 
Ti them Miremengjes ti them miremengjes 
  D          A 
Zemra me dergoi te pershendes 
    Bm         G 
Ti them Miremengjes ti them miremengjes 
    D          F#m 
Dhe nje dit me shum s'dua te pres 
     
    Bm          G 
Ti them Miremengjes ti them miremengjes 
  D          A 
Zemra me dergoi te pershendes 
    Bm         G 
Ti them Miremengjes ti them miremengjes 
    D          F#m 
Dhe nje dit me shum s'dua te pres 

Bm         G 
Dhe te nisem me te neper brigje me te 
D          A 
Te ecim deri ne perendim 
Bm           G 
Te harrohem me te e te behemi nje 
D         F#m 
Me thuaj do te kem kaq guxim kaq guxim 

Bm      G       D      A   
Pak llogarin te lutem, nje tjeter nate te pres... 
		 

Full key step upFull key step up
Half key step upHalf key step up
Half key step downHalf key step down
Full key step downFull key step down
hide glossary

See also:

chords Steph Micayle - A Thousand Years chords Ted Gärdestad - Himlen är oskyldigt blå chords James Arthur - Train Wreck chords James Arthur - Naked chords Bruno Mars - Leave The Door Open (feat. Anderson .paak, Silk Sonic) chords James Arthur - Say You Won't Let Go
e-chords

Other versions:

chords Alban Skėnderaj - Mirmėngjes
auto scroll beats size up size down change color hide chords simplify chords drawings columns
tab show chords e-chords YouTube Clip e-chords hide all tabs e-chords go to top tab

share