Alban Skėnderaj

Miremengjes

Alban Skėnderaj

chords Easy easy

by  PAULLET3

save to print version add songbook text version e-mail correct tuner
chordsukulelecavacokeyboardtabbassdrumsharmonicaflute Guitar Pro
close

there isn't a video lesson for this song

chords

Miremengjes

	 		
Verse
 
Bm G D A 
Me jep nje caffe te lutem, nje dopio Express 
Bm G D F#m     
Nje karrike te ulem dhe te pres 
Bm G D A 
Ti ne Kripen e detit embel rrezaton 
Bm G D F#m      
Nje buzeqeshje te fshehur ma dergon 

tabchorus
Bm G D A Si t'ja bej si t'ja them? Bm G Zemren t'ja shfletoj D F#m e ndrojtje te mos kem! Bm G Ti them Miremengjes ti them miremengjes D A Zemra me dergoi te pershendes Bm G Ti them Miremengjes ti them miremengjes D F#m Dhe nje dit me shum s'dua te pres
tab
Bm G Dhe te nisem me te neper brigje me te D A Te ecim deri ne perendim Bm G Te harrohem me te e te behemi nje D F#m Me thuaj do te kem kaq guxim kaq guxim Verse Me jep nje pije te lutem nje dopio konjak Emocionet te shuhen pak nga pak Ti me rrezet e diellit t'derdhur neper trup Floket shtese te ylberit permbi sup Si t'ja bej si t'ja them Zemren t'ja shfletoj e ndrojtje te mos kem ! Chorus Ti them Miremengjes ti them miremengjes Zemra me dergoi te pershendes Ti them Miremengjes ti them miremengjes Dhe nje dit me shum s'dua te pres Dhe te nisem me te neper brigje me te Te ecim deri ne perendim Te harrohem me te e te behemi nje Me thuaj do te kem kaq guxim Bm Dhe ne te djatht G Dhe ne te majt D A Po me huton shikimi i saj Bm G D F#m Erdhi momenti qe sfiden ta pranoj Ti them Miremengjes ti them miremengjes Zemra me dergoi te pershendes Ti them Miremengjes ti them miremengjes Dhe nje dit me shum s'dua te pres Ti them Miremengjes ti them miremengjes Zemra me dergoi te pershendes Ti them Miremengjes ti them miremengjes Dhe nje dit me shum s'dua te pres Dhe te nisem me te neper brigje me te Te ecim deri ne perendim Te harrohem me te e te behemi nje Me thuaj do te kem kaq guxim kaq guxim Bm G D A Pak llogarin te lutem, nje tjeter nate te pres...

Full key step upFull key step up
Half key step upHalf key step up
Half key step downHalf key step down
Full key step downFull key step down
hide glossary

See also:

chords Steph Micayle - A Thousand Years chords Ted Gärdestad - Himlen är oskyldigt blå chords James Arthur - Train Wreck chords James Arthur - Naked chords Bruno Mars - Leave The Door Open (feat. Anderson .paak, Silk Sonic) chords James Arthur - Say You Won't Let Go
e-chords

Other versions:

chords Alban Skėnderaj - Miremengjes
auto scroll beats size up size down change color hide chords simplify chords drawings columns
tab show chords e-chords YouTube Clip e-chords hide all tabs e-chords go to top tab

share